Piotr Kulesza

[Trees and shrubs on the XXX-lecia estate in Lublin (South-East Poland) as an example of species variety in urban vegetation]

Czasopismo: EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne (ISSN: 1895-4421)
Współautorzy: Magdalena Lubiarz, Ewa Mackoś-Iwaszko
Rok wydania: 2013
Numer czasopisma: 2 (20)
Streszczenie: Ważnym elementem współczesnych miast są osiedla mieszkaniowe. Tworzą one zespoły architektoniczno-urbanistyczne dopełnione zielenią, a zwłaszcza licznymi drzewami i krzewami. Roślinność ta ma ogromne znaczenie przyrodnicze, estetyczne i kompozycyjne. Badania o charakterze inwentaryzacyjnym przeprowadzono na osiedlu XXX-lecia w Lublinie. Ich celem było okresie różnorodności ilościowej i gatunkowej rosnących tam drzew i krzewów oraz określenie funkcji kompozycyjno-przestrzennej szaty roślinnej. Przeprowadzone badania jednoznacznie wykazały wysoką różnorodność zieleni osiedla oraz wady i zalety jej układu przestrzennego.
Słowa kluczowe: zieleń miejska, różnorodność gatunkowa, Lublin

author = "Piotr Kulesza and Magdalena Lubiarz and Ewa Mackoś-Iwaszko",
title = "Drzewa i krzewy osiedla XXX-lecia w Lublinie (południowo-wschodnia Polska) jako przykład bogactwa gatunkowego roślinności miejskiej",
journal = "EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne",
year = "2013",
number = "2 (20)",

Kulesza, P. and Magdalena Lubiarz and Ewa Mackoś-Iwaszko(2013). Drzewa i krzewy osiedla XXX-lecia w Lublinie (południowo-wschodnia Polska) jako przykład bogactwa gatunkowego roślinności miejskiej. EPISTEME: Czasopismo Naukowo-Kulturalne, 2 (20), 73-82.