Albert Nowacki

[Processing of the Polish-Ukrainian dictionary of journalist terminology for the purposes of studies at university]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Київ
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Лінгвокультурний дискурс у парадигмі професійної освіти : Збірник матеріалів Міжнародної науково - практичної конференції, 5 березня 2015 р.
Redaktorzy: I. Kolesnikova, M. Havrysh, A. Arkhanhelska
Streszczenie: Celem niniejszego artykułu jest opis nowego projektu leksykograficznego pod nazwą "Polsko-ukraiński słownik terminów dziennikarskich z suplementem ukraińsko-polskim". W swojej pracy autor przedstawił koncepcję projektu, który może znacząco ułatwić opanowanie profesjolektu dziennikarskiego.
Słowa kluczowe: komunikacja medialna, leksyka dziennikarska, terminologia multimedialna, artykuł słownikowy
Dostęp WWW: http://ir.kneu.edu.ua:8080/bitstream/2010/8353/1/Konfer.pdf

author = "Albert Nowacki",
title = "Створення польсько-українського словника журналістської термінології для потреб навчання в університеті",
journal = "",
year = "2015",

Nowacki, A. (2015). Створення польсько-українського словника журналістської термінології для потреб навчання в університеті. , 142-148.