Interim Management jako nowoczesna forma zarządzania przedsiębiorstwem
[Interim Management as a Modern Form of Enterprise Management]

Czasopismo: Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ISSN: 2083-8611)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: We współczesnych przedsiębiorstwach coraz częściej pojawiają się zadania wymagające niestandardowego podejścia i znalezienia innowacyjnego rozwiązania. Zaspokojenie tych potrzeb może być zrealizowane dzięki wykorzystaniu koncepcji interim management (IM). W Polsce jest ona jeszcze relatywnie mało znana, natomiast w firmach działających na rynku europejskim jest powszechnym i cenionym rozwiązaniem. Celem artykułu jest wskazanie możliwości wykorzystania koncepcji interim management w zarządzaniu współczesnym przedsiębiorstwem. Na wstępie opisano specyfikę IM. Następnie, na podstawie literatury oraz przeglądu wyników badań, dokonano analizy celów i obszarów wykorzystania IM w przedsiębiorstwach. W końcowej części zaprezentowano studia przypadków obrazujące zastosowanie koncepcji interim management w Polsce w firmach różnej wielkości i branży.
Słowa kluczowe: interim management, zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie czasowe
Dostęp WWW: https://www.ue.katowice.pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/SE_Artyku%C5%82y_341_360/SE_343/10.pdf

author = "Monika Wawer",
title = "Interim Management jako nowoczesna forma zarządzania przedsiębiorstwem",
journal = "Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach",
year = "2017",

Wawer, M. (2017). Interim Management jako nowoczesna forma zarządzania przedsiębiorstwem. Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, 343, 121-133.