„Dzieci getta” Stefanii Ney – historia pewnego tomiku wierszy
["Children of the ghetto" Stefania Ney - the story of a book of poems]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Nazwa konferencji: VII. Ogólnopolską konferencję Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku
Miejsce: Oświęcim
Rok wydania: 2017
Tytuł publikacji: Zdeptane dzieciństwo. II wojna światowa i jej wpływ na sytuację dzieci
Redaktorzy: Alicja Bartuś, Piotr Trojański
Streszczenie: Celem artykułu jest przypomnienie tomu wierszy Stefanii Grodzieńskiej "Dzieci getta", który ukazał się w 1947 i 1949 r. pod pseudonimem Stefania Ney. Ważny jest opis losów dziecka żydowskiego zamkniętego w warszawskim getcie oraz prześledzenie różnych aspektów traktowania literatury jako dyskursu o postawach Polaków wobec gettowych dzieci.
Słowa kluczowe: literatura o Zagładzie, zagłada narodu żydowskiego, Holokaust, dziecko w czasie wojny, Stefania Grodzieńska, Stefania Ney, Maria Dąbrowska, dzieci getta

author = "Monika Szabłowska-Zaremba",
title = "„Dzieci getta” Stefanii Ney – historia pewnego tomiku wierszy",
journal = "",
year = "2017",

Szabłowska-Zaremba, M. (2017). „Dzieci getta” Stefanii Ney – historia pewnego tomiku wierszy. , 311-327.