[Aspirations and career plans of KUL pedagogy students in the context of the factors facilitating the labour market]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Kraków
Rok wydania: 2012
Tytuł publikacji: Przygotowanie zawodowe młodych pedagogów
Redaktorzy: Anna Dudak, Katarzyna Klimkowska, Andrzej Różański
Streszczenie: Aspiracje pełnią znaczącą rolę w projektowaniu własnej przyszłości. Poznanie aspiracji edukacyjnych i zawodowych młodych ludzi pozwala na rozumienie wielu zachowań indywidualnych i społecznych oraz na przewidywanie ich postępowania. Badanie aspiracji życiowych młodego pokolenia ważne jest zwłaszcza wobec przemian rynku pracy i zmieniającej się sytuacji społeczno-ekonomicznej. Dzisiejsza młodzież stoi przed jednym z najważniejszych momentów w życiu - musi podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia i podjęcia pracy zawodowej. Artykuł zawiera analizę teoretyczną zagadnień dotyczących planów zawodowych i aspiracji oraz prezentuje metodologię i analizę wyników badań przeprowadzonych wśród studentów pedagogiki KUL ostatniego roku studiów licencjackich i magisterskich.
Słowa kluczowe: aspiracje, plany zawodowe, rynek pracy

author = "Beata Jakimiuk",
title = "Aspiracje i plany zawodowe studentów pedagogiki KUL w kontekście czynników wspomagających wejście na rynek pracy",
journal = "",
year = "2012",

Jakimiuk, B. (2012). Aspiracje i plany zawodowe studentów pedagogiki KUL w kontekście czynników wspomagających wejście na rynek pracy. , 101-123.