Artur Hamryszczak

[Publishing activity of the Institute of Church Archives, Libraries and Muzeums at The John Paul Catholic University of Lublin]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2017
Tytuł publikacji: Dawniej i dziś. Ośrodek Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w 60-tą rocznicę powstania
Redaktorzy: Waldemar Żurek
Streszczenie: Ośrodek Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych, założony w 1956 r., prowadzi rozległą akcję wydawniczą. Od 1959 r. ukazuje się pismo „Archiwa Biblioteki i Muzea Kościelne”, które jest organem wydawniczym Ośrodka ABMK. Na jego łamach drukowane są artykuły z archiwistyki, bibliotekarstwa i muzealnictwa kościelnego oraz inne teksty związane z historią Kościoła. Od 2002 r. zainicjowana została seria wydawnicza „Biblioteka Ośrodka Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych”. Publikacje są autorstwa pracowników Ośrodka ABMK oraz jego współpracowników. Tematyka wydawanych książek jest związana z archiwistyką, bibliotekarstwem i muzealnictwem kościelnym. Ponadto ukazują się biografie, monografie parafii, klasztorów, diecezji itp. Do 2016 r. ukazało się 40 pozycji w ramach serii „Biblioteka Ośrodka Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych”.
Słowa kluczowe: Ośrodek Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych, półrocznik „Archiwa Biblioteki i Muzea Kościelne”, seria wydawnicza „Biblioteka Ośrodka Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych”, archiwistyka, bibliotekarstwo, muzealnictwo

author = "Artur Hamryszczak",
title = "Działalność wydawnicza Ośrodka Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II",
journal = "",
year = "2017",

Hamryszczak, A. (2017). Działalność wydawnicza Ośrodka Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. , 41-67.