Network society versus societies of networks, Brexit and the issue of national identity in Poland

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Współautorzy: Urszula Soler
Miejsce: Novo Mesto, Słowenia
Rok wydania: 2019
Tytuł publikacji: European Dilemmas on Brexit Era
Redaktorzy: Alina Betlej, Radoslav Dalina, Beáta Gavurová, Krzysztof Grabczuk, Eva Huculova, Alican Kutlu, Magdalena Redo, Lenka Sanderákova, Urszula Soler
Strony od-do: 18-36
Streszczenie: Koncepcja społeczeństwa sieciowego jest ściśle związana z interpretacją społecznych implikacji globalizacji i roli technologii komunikacji elektronicznej w społeczeństwie (Castells). Tworzenie społeczeństwa sieciowego zajmuje ważne miejsce w polityce Unii Europejskiej. Głównym celem jest wykorzystanie nowej technologii cyfrowej w celu podniesienia konkurencyjności gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu europejskich wartości kulturowych i społecznych. Społeczeństwa oparte na technologii powinny stworzyć zjednoczoną sieć. Brexit wpłynął na zmiany i przekształcenia związane z narracją „historii sieci” w Polsce. Najbardziej interesującą kwestią jest kwestia ponownej definicji tożsamości narodowej w narracji sieciowej. Autorzy analizują problem tożsamości narodowej w Polsce po Brexicie, który ma miejsce w mediach społecznościowych i cyber-mediach.
Słowa kluczowe: Społeczeństwo sieciowe, Brexit, tożsamość narodowa, media społecznościowe, cyber-media, sieci
Dostęp WWW: https://www.fos-unm.si/media/pdf/zaloznistvo/gpt2018_koncna.pdf



Cytowanie w formacie Bibtex:
@article{1,
author = "Alina Betlej and Urszula Soler",
title = "Network society versus societies of networks, Brexit and the issue of national identity in Poland ",
journal = "",
year = "2019",
pages = "18-36"
}

Cytowanie w formacie APA:
Betlej, A. and Urszula Soler(2019). Network society versus societies of networks, Brexit and the issue of national identity in Poland . , 18-36.