Czasopismo: Kwartalnik Naukowy Fides et Ratio (ISSN: 2082-7067)
Rok wydania: 2019
Numer czasopisma: 1 (37)
Streszczenie: Kwestie, wokół których koncentruje się problematyka badawcza wiążą się z ustaleniem: a) poczucia koherencji maturzystów b) aktywności fizycznej maturzystów; b) ich wzajemnego powiązania. Główny problem badawczy odnosi się do ustalenia zależności po między poziomem poczuciem koherencji a poziomem aktywności fizyczną maturzystów. W badaniach uczestniczyło 448 maturzystów (średnia wieku 18,2). W badaniach zastosowano Kwestionariusz Orientacji Życiowej(SOC-29) oraz test przesiewowy do badania poziomu aktywności fizycznej (J. Prochask i in.). W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono pozytywne korelacje związku poziomu poczucia koherencji oraz jego komponentów z poziomem aktywności fizycznej. Im wyższy poziom aktywności fizycznej wykazała badana osoba, tym charakteryzuje się wyższym poziomem poczucia koherencji oraz jego komponentów: poczucia zrozumiałości, poczucia zaradności i poczucia sensowności.
Słowa kluczowe: poczucie koherencji, aktywność fizyczna, młodzież
Dostęp WWW: http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/2019-1-08Linca.pdf

author = "Agnieszka Linca-Ćwikła",
title = "The sense of coherence and physical activity among secondary-school graduates living in the Lubelskie Province",
journal = "Kwartalnik Naukowy Fides et Ratio",
year = "2019",
number = "1 (37)",

Linca-Ćwikła, A. (2019). The sense of coherence and physical activity among secondary-school graduates living in the Lubelskie Province. Kwartalnik Naukowy Fides et Ratio, 1 (37), 125-135.