Technologie sieciowe vs. terroryzm – czy mogą być społecznie szkodliwie?
[NETWORK TECHNOLOGIES VS. TERRORISM – COULD THEY BE SOCIALLY HARMFUL?]

Czasopismo: Zeszyty Naukowe. Organizacja i Zarządzanie / Politechnika Śląska (ISSN: 1641-3466)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: Rewolucja technologiczna przyniosła zmiany we wszystkich sferach ludzkiego życia. Szczególnie są one widoczne w komunikacji. Technologie sieciowe (Internet, łączność satelitarna etc.) przyspieszyły rozwój komunikacji społecznej w niespotykany dotąd sposób. Ich ewaluacja nie jest jednak łatwa, gdyż z jednej strony dobrze służą one milionom ludzi w ich codziennym życiu, z drugiej jednak w analogiczny sposób dostęp do nich mają grupy społecznie szkodliwe, m.in. terroryści, pozwalając im na niezwykle niebezpieczne działania. Zatem, czy społeczna ocena technologii sieciowych jest jednoznaczna?
Słowa kluczowe: technologie sieciowe, nowoczesne technologie, terroryzm, społeczeństwo, wartościowanie technologii, technology assessment
Dostęp WWW: http://www.woiz.polsl.pl/znwoiz/85/Soler.pdf

author = "Urszula Soler",
title = "Technologie sieciowe vs. terroryzm – czy mogą być społecznie szkodliwie?",
journal = "Zeszyty Naukowe. Organizacja i Zarządzanie / Politechnika Śląska",
year = "2015",

Soler, U. (2015). Technologie sieciowe vs. terroryzm – czy mogą być społecznie szkodliwie?. Zeszyty Naukowe. Organizacja i Zarządzanie / Politechnika Śląska, 85, 495-506.