Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy naukowej z Ukrainą
[Catholic University of Lublin in scientific cooperation with Ukraine]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Przemyśl
Rok wydania: 2007
Tytuł publikacji: Polska i Ukraina w kształtowaniu bezpieczeństwa europejskiego (aspekty militarne i pozamilitarne),
Redaktorzy: J. Buczyński H. Binkowski
Streszczenie: Współpraca naukowa ośrodków akademickich jest jedną z najważniejszych sfer współdziałania krajów zjednoczonej Europy. To tam tworzone są teorie i tam powstają pomysły, wykorzystywane następnie we wszystkich sferach życia człowieka. Ta współpraca szczególnie ważna jest na pograniczu, gdyż to tu dochodzi do styku kultur i niezwykłej wymiany wartości, które są podstawą tworzenia ludzkiej wspólnoty. Dobro osoby ludzkiej winno być priorytetem każdego ustroju i każdego kraju. Temu powinna służyć także współpraca naukowa.

author = "Urszula Soler",
title = "Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy naukowej z Ukrainą ",
journal = "",
year = "2007",

Soler, U. (2007). Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy naukowej z Ukrainą . , 262-269.