Jestem pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, w której zajmuję się opracowaniem przedmiotowym książek z zakresu teologii.

 Natomiast jako biblista zajmuję się głównie demonologią i angelologią biblijną oraz literaturą międzytestamentalną i apokryfami; publikuję w różnych gazetach; mam w dorobku książkę "Szatan w Starym Testamencie", kilkadziesiąt artykułów i kilka haseł encyklopedycznych (m.in. w "Encyklopedii Katolickiej" i "Leksykonie Teologii Fundamentalnej"); poza tym jestem stałym współpracownikiem białoruskiej gazety "Слова Жыцця" ("Słowo Życia"), dwumiesięcznika "Któż jak Bóg?" i miesięcznika "Egzorcysta". Przez pewien czas na portalu internetowym www.kosciol.pl odpowiadłem na pytania Czytelników z zakresu demonologii, angelologii i biblistyki; bywam także wykładowcą na warsztatach biblijnych organizowanych przez stowarzyszenie "Civitas Christiana"; jako wieloletni członek wspólnoty muminkowej "Ogród", należącej do ruchu "Wiara i Światło", mam częsty kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, co stanowi dla mnie bardzo ważne doświadczenie.

Bliski jest mi styl ekumenizmu wyrażony w książce Petera Kreefta pt. "Ekumeniczny dżihad";

Oprócz demonologii interesuję się również historią starożytną i średniowieczną, antropologią kulturową, legendami arturiańskimi, gnostycyzmem (w odmianach zarówno starożytnych, jak i współczesnych), cywilizacjami Mezoameryki (zwłaszcza postacią Quetzalcoatla), ewolucjonizmem w ujęciu chrześcijańskim oraz wieloma innymi rzeczami. Moje hobby (jedno z wielu) to robienie ilustracji do książek. Czasami ulegam grafomańskiej pokusie pisania utworów literackich. 

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 22:33