Jestem pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, w której zajmuję się opracowaniem przedmiotowym książek z zakresu teologii.

 Natomiast jako biblista zajmuję się głównie demonologią i angelologią biblijną oraz literaturą międzytestamentalną i apokryfami; publikuję w różnych gazetach; mam w dorobku kilka książek ("Szatan w Starym Testamencie", "Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach", "Ilustrowany przewodnik po Zaświatach","Biblia. Początek", "Szatan - biblijne dossier"), kilkadziesiąt artykułów i kilkanaście haseł encyklopedycznych (m.in. w "Encyklopedii Katolickiej" i "Leksykonie Teologii Fundamentalnej", "Nowym Słowniku Teologii Biblijnej"); poza tym jestem stałym współpracownikiem białoruskiej gazety "Слова Жыцця" ("Słowo Życia"), dwumiesięcznika "Któż jak Bóg?" i miesięcznika "Egzorcysta". Przez pewien czas na portalu internetowym www.kosciol.pl odpowiadałem na pytania Czytelników z zakresu demonologii, angelologii i biblistyki; bywam także wykładowcą na warsztatach biblijnych organizowanych przez stowarzyszenie "Civitas Christiana"; obecnie współpracuję z portalami internetowymi (Czas na Biblię, Stacja7, Twoja Biblia, Aleteia), gdzie można znaleźć teksty mojego autorstwa; jako wieloletni członek wspólnoty muminkowej "Ogród", należącej do ruchu "Wiara i Światło", mam częsty kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, co stanowi dla mnie bardzo ważne doświadczenie.

Bliski jest mi styl ekumenizmu wyrażony w książce Petera Kreefta pt. "Ekumeniczny dżihad";

Oprócz demonologii interesuję się również historią starożytną i średniowieczną, antropologią kulturową, legendami arturiańskimi, gnostycyzmem (w odmianach zarówno starożytnych, jak i współczesnych), cywilizacjami Mezoameryki (zwłaszcza postacią Quetzalcoatla), ewolucjonizmem w ujęciu chrześcijańskim oraz wieloma innymi rzeczami. Moje hobby (jedno z wielu) to robienie ilustracji do książek. Czasami ulegam grafomańskiej pokusie pisania utworów literackich. 

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 10:18