(z ankiet studenckich za rok 2017/2018)

 

Trzeba przyznać, ze Pan doktor reprezentuje sobą nienaganne przygotowanie do zajęć i duży profesjonalizm. Na zajęciach nigdy się nie nudziłam, ponieważ jest duża interakcja ze studentem. Nie ukrywam, ze oba przedmioty są wymagające które mieliśmy z doktorem, ale wszystkie niejasności były dokładnie wyjaśnione.

 

Najlepsze zajęcia w tym semestrze. Nie wiem, kto pisze negatywne opinie odnośnie Pana Profesora, ale przekonałem się że to nieprawda.

 

Lots of useful information. Prof Pomorski know how to teach and work with students. Good organisation of classes

 

Wykładowca przygotowany perfekcyjnie do każdych zajęć. W sposób przestępny tłumaczone trudne zagadnienia. Niewątpliwie moja wiedza w zakresie prawa podatkowego powiększyła się i umożliwiła mi samodzielnie wykonywać zadania podatkowe. Wiedza studenta sprawdzana była w sposób kompleksowy, zarówno praktycznie jak i teoretycznie. Aczkolwiek były formułowane niepotrzebne komentarze względem studenta.

 

Niestety ponadprzeciętna wiedza Pana Doktora i wysoki stopień samoorganizacji nie przekładały się równie pozytywnie na stosunek do studenta. Zabrakło indywidualnego podejścia i spojrzenia przychylniejszym okiem na tych, którym omawiana materia sprawiała trudność, gdyż nie wszyscy, co pragnę jednak zaznaczyć, są dobrymi matematykami i potknięcia się przytrafiają. Wysokie wymagania nie są problemem, gdy mobilizują do nauki i nie zniechęcają do podejmowania dalszych prób w zrozumieniu materiału, osiągania pozytywnych wyników. Tutaj niestety, w moim mniemaniu, poprzeczka została postawiona zbyt wysoko, do tego stopnia, iż mimo największych starań trudno było doścignąć ambitne założenia, że po tym półrocznym kursie winniśmy zostać „doradcami podatkowymi”. Zbyt duża restrykcja w ocenianiu jak i sama metoda oceniania, zwłaszcza kazusów matematycznych, również nie rzutowały zbyt dobrze na ogólny odbiór tych zajęć. Może jednak na przyszłość należałoby podejść do studentów z większą wyrozumiałością, co, mam pewność, przełożyłoby się na lepsze wyniki, bo atmosfera i stosunek do adeptów (prawa) nie pozostają tutaj bez znaczenia. To sugestia, nad którą, mam nadzieję, Pan Doktor się zastanowi i przyjmie sobie do serca.

 

Ogromna wartość merytoryczna ćwiczeń. Na przestrzeni 3 lat studiów nie można wskazać prowadzącego, który by przekazał tyle wiedzy ile Pan doktor. Za co też serdecznie dziękuję. Dodatkowo Pana doktora cechuje bardzo wysoki poziom kultury osobistej, a zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze. Oczywiście niektórzy narzekają, że wymagania Pana doktora są bardzo duże, niekiedy przewyższające zakres materiału na egzamin, jednak należy pamiętać, że ta wiedza nigdy nie zginie i może okazać się bardzo przydatna w przyszłości. Nie można też nie wspomnieć o konsultacjach, które odbywają się 2(!) razy w tygodniu. Można się tam zgłosić z każdym problemem, a konsultacje prowadzone są nie na czas, tylko dopóki studenci nie zrozumieją danych zagadnień. Na pochwałę zasługują także z góry określone wymagania, dzięki czemu sytuacja jest jasna już od pierwszych zajęć. Również rozplanowanie kilku teminów kolokwium to ogromny plus. Na reszcie można się poczuć traktowanym jak dorosły człowiek a nie przymuszany do stawiennictwa gimnazjalista.

 

Pan doktor był zawsze przygotowany do zajeć. Jeżeli sie czegoś nie rozumiało lub nie wiedziało jak rozwiazać zadanie matematyczne (które czasem naprawde były trudne) Pan doktor ze spokojem tłumaczyl dotad az sie zrozumiało. Na wszelkie pytania zawsze odpowiadał, pomimo tego ze podobne juz padało. Bardzo podobalo mi sie to ze Pan doktor do wszystkich podchodzil indywidualnie, odpowiadał systematycznie na maile oraz w nich podawal kazdemu oceny co było według mnie super, poniewaz mozna bylo zachowac swoja anonimowosc wobec calej grupy. Pan Piotr dokładnie podawał studentom to co pojawi sie na kolokwium i nikt nie byl zaskoczony materiałem. To bardzo sympatyczny, odpowiedzialny za studentow prowadzący. Zajecia z Panem doktorem to byly jedne z przyjemniejszych cwiczen w semestrze.

 

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 23:01