Krzysztof Mielcarek

Ecclesiological Insights from the Dialogue of the Joint Consultative Group between the World Council of Churches and Pentecostals

Rozdział w recenzowanej książce naukowej

Miejsce: Genewa
Rok wydania: 2023
Tytuł publikacji: Ku globalnej wizji Kościoła. Tom II. Odkrycia na temat globalnego chrześcijaństwa i eklezjologii (Dokument Komisji Wiara i Ustrój 239)
Redaktorzy: Cecil Mel Robeck Jr, Sotiriios Boukis, Ani Ghazaryan Drissi
Streszczenie: Artykuł jest analizą eklezjologicznych spostrzeżeń dwustronnego dialogu między Wspólną Grupą Konsultacyjną Światowej Rady Kościołów a kościołami zielonoświątkowymi. Tekst przedstawia kluczowe elementy dwustronnego dialogu, a także ważne propozycje dalszej ekumenicznej refleksji nad kontaktami międzykościelnymi: na przykład prozelityzm, jedność Kościoła, natura Kościoła, kwestia uczniostwa i wiele innych.
Słowa kluczowe: Wspólna Grupa Konsultacyjna ŚRK, zielonoświątkowcy, dwustronne dialogi ekumeniczne, prozelityzm, jedność kościoła, uczniostwo