Koncepcja CSR jako norma soft law Rady Europy
[Conception of CSR as the Council of Europe soft law instrument]

Czasopismo: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Seria: Administracja i Zarządzanie (ISSN: 2082-5501)
Współautorzy: Robert Tabaszewski
Rok wydania: 2017
Streszczenie: W artykule przedstawiono proces uzupełniania dorobku systemu Rady Europy w zakresie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw. Przedstawiono mechanizmy stanowienia aktów soft law funkcjonujące w tej organizacji międzynarodowej, a także przedmiotowy zakres CSR wynikający z przyjętych rozwiązań normatywnych. Zauważono, że biznes i prawa człowieka jako zmienne wzajemnie się warunkujące znajdują coraz to nowe płaszczyzny oparcia, nie tylko są usankcjonowane normami prawa stanowionego, ale coraz częściej mogą być promowane i rozpowszechnione dzięki normom soft law.
Słowa kluczowe: społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, prawa człowieka, akty prawnie niewiążące, Rada Europy
Dostęp WWW: https://repozytorium.uph.edu.pl/bitstream/handle/11331/1411/MachowiczK. Tobaszawski R. Koncepcja CSR jako norma soft law Rady Europy.pdf?sequence=1

author = "Kinga Machowicz and Robert Tabaszewski",
title = "Koncepcja CSR jako norma soft law Rady Europy",
journal = "Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Seria: Administracja i Zarządzanie",
year = "2017",

Machowicz, K. and Robert Tabaszewski(2017). Koncepcja CSR jako norma soft law Rady Europy. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Seria: Administracja i Zarządzanie, 113, 107-119.