Katarzyna Braun

Edukacyjno-wychowawczy wymiar pomocy dziecku
[Helping a child in the area of education and upbringing]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Stalowa Wola
Rok wydania: 2013
Tytuł publikacji: Dziecko w przestrzeni życia społecznego
Redaktorzy: Jadwiga Daszykowska, Andrzej Łuczyński
Streszczenie: Dzieciństwo jest szczególnym okresem w życiu każdego człowieka. Charakteryzuje się z jednej strony bardzo szybkim tempem rozwoju, a z drugiej strony potrzebą pomocy, wsparcia, mądrego kierowania przez zaangażowanych i oddanych dobru dziecka dorosłych. Artykuł „Edukacyjno-wychowawczy wymiar pomocy dziecku” stanowi refleksję nad zagadnieniem pomocy dziecku świadczonej w obszarze edukacji i wychowania. Składa się z trzech części. W pierwszej części wyjaśnione zostały pojęcia edukacja, wychowanie i pomoc, by zakreślić obszar dalszych analiz. W drugiej części przedstawione zostały główne potrzeby edukacyjno-wychowawcze dzieci. Trzecia część stanowi prezentację głównych kierunków pomocy dziecku w interesującym nas obszarze z uwzględnieniem instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych form wsparcia.

author = "Katarzyna Braun",
title = "Edukacyjno-wychowawczy wymiar pomocy dziecku",
journal = "",
year = "2013",

Braun, K. (2013). Edukacyjno-wychowawczy wymiar pomocy dziecku. , 218-231.