Czasopismo: Polish Journal of Applied Psychology (ISSN: 1642-1892)
Współautorzy: Waldemar Klinkosz
Rok wydania: 2008
Numer czasopisma: (6) 1
Streszczenie: Przeprowadzone badania prezentowane w artykule maja charakter replikacyjny w stosunku do badań prowadzonych przez McCrae i Costę (1998) i dotychą współzależności pomiędzy domenami NEO-4 o skalami MBTI na grupie polskich studentów. W badaniach uczestniczyły 199 osoby, w tym 174 kobiety i 25 mężczyzn. Wszyscy to studenci psychologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Średnia wieku badanych wynosiła M=22, 4, odchylenie standardowe SD=2,4. W badanich stwierdzono występowanie istotnych korelacji pomiędzy skalami MBTI a domenami NEO-4. Tym samym potwierdzono, że niektóre domeny NEO-4 odpowiadają preferencjom mierzonym przez MBTI.
Słowa kluczowe: typologia Myers-Briggs, struktura osobowości NEO-4

author = "Justyna Iskra and Waldemar Klinkosz",
title = "The Myers-Briggs typology system and the NEO-4 personality strukture in a Polish sample",
journal = "Polish Journal of Applied Psychology",
year = "2008",
number = "(6) 1",

Iskra, J. and Waldemar Klinkosz(2008). The Myers-Briggs typology system and the NEO-4 personality strukture in a Polish sample. Polish Journal of Applied Psychology, (6) 1, 53-63.