[Applications of Wikimedia Foundation Projects for Educational Purposes]

Czasopismo: Rola informatyki w naukach ekonomicznych i społecznych. Innowacje i implikacje interdyscyplinarne (ISSN: 2081-478X)
Rok wydania: 2011
Numer czasopisma: 2/2011
Streszczenie: Prowadząc zajęcia, nauczyciel akademicki powinien umieć zainteresować studentów przekazywanymi wiadomościami. Pomocna okazuje się często technologia teleinformatyczna. Obecnie prezentacje multimedialne na zajęciach stają się powoli standardem. Prowadzący szukają też innych rozwiązań, nie tylko efektownego, ale i efektywnego uczenia. W opracowaniu zaproponowano bierne i czynne sposoby wykorzystania w tym celu: Wikipedii, wolnej encyklopedii internetowej; Wikiźródeł, otwartej biblioteki cyfrowych materiałów źródłowych; oraz Wikibooks, zbioru wolnych podręczników i innych pomocy edukacyjnych – z przykładami dla zajęć na kierunkach ekonomicznych i społecznych.
Słowa kluczowe: edukacja, zajęcia dydaktyczne, studia wyższe, Wikipedia, Wikiźródła, Wikibooks

author = "Joanna Nucińska",
title = "Wykorzystanie projektów Wikimedia Foundation do pracy dydaktycznej ze studentami",
journal = "Rola informatyki w naukach ekonomicznych i społecznych. Innowacje i implikacje interdyscyplinarne",
year = "2011",
number = "2/2011",

Nucińska, J. (2011). Wykorzystanie projektów Wikimedia Foundation do pracy dydaktycznej ze studentami. Rola informatyki w naukach ekonomicznych i społecznych. Innowacje i implikacje interdyscyplinarne, 2/2011, 76-86.