[Regional differentiation tendency of to entrepreneurial attitudes in Poland (to the disadvantage of Polish and Eastern provinces)]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - Centrum Przedsiębiorczości
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Przedsiębiorczość : technologia i ludzie
Redaktorzy: Agnieszka Brzozowska, Paweł Kłobukowski
Streszczenie: Przedsiębiorczość wpisana w jeden z priorytetowych obszarów rozwoju, pomimo, że jest przedmiotem licznych rozważań, zarówno tych o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym nadal jest obszarem pełnym wyzwań badawczych. W treść niniejszego artykułu wpisane zostały wyniki badań dotyczących aktualnego potencjału przedsiębiorczości polskich regionów w wymiarze liściowym. Uzyskane wyniki badań empirycznych nie pozostawiają złudzeń, że polska gospodarka, choć rozwija się, to w sposób istotnie zróżnicowany w układzie regionalnym. Analiza relacyjno-wskaźnikowa oparta na danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny pozwala na sformułowanie tezy o wyraźnym regionalnym zróżnicowaniu Polski w podejmowaniu inicjatyw przedsiębiorczych na niekorzyść województw Polski Wschodniej. Utrwalane przez lata dysproporcje rozwojowe są również niechlubnym wyznacznikiem dysfunkcji polityki spójności i dywergencji wewnętrznej.
DOI: 10.7172/978-83-65402-09-7.2016.wwz.2

author = "Dorota Jegorow",
title = "Regionalne zróżnicowanie skłonności do postaw przedsiębiorczych w Polsce (na niekorzyść województw Polski Wschodniej)",
journal = "",
year = "2015",

Jegorow, D. (2015). Regionalne zróżnicowanie skłonności do postaw przedsiębiorczych w Polsce (na niekorzyść województw Polski Wschodniej). , 101-113.