Rozwój przedsiębiorczości indywidualnej przy wsparciu funduszy europejskich
[The Development of Individual Entrepreneurship With the Support of Eu Funds]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Pobudzanie przedsiębiorczości indywidualnej w Polsce jest jednym z priorytetowych obszarów prowadzonej polityki gospodarczej. Cel ten pochłania wysokie środki publiczne, w tym te wpisane w fundusze europejskie. Okazuje się jednak, że znaczącym subsydiom nie towarzyszy wysoki ilościowy przyrost liczby przedsiębiorstw osób fizycznych. Ponadto okazuje się, że w województwach, które w największym zakresie skorzystały z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 w ramach wsparcia osób fizycznych podejmujących się prowadzenia działalności gospodarczej, nie doszło do intensyfikacji przyrostu liczby nowych przedsiębiorstw. Wręcz przeciwnie dane statystyczne wskazują na brak realizacji założonych rezultatów ilościowych. Lider absorpcji: województwo warmińsko-mazurskie zanotowało najwyższy ujemny przyrost w populacji nowo rejestrowanych firm w okresie perspektywy finansowej 2007-2013 zagospodarowując jednocześnie relatywnie najwyższe środki przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienie.
Słowa kluczowe: dotacje, fundusze europejskie, polityka publiczna, przedsiębiorczość, zachęty finansowe
Dostęp WWW: http://dorota.jegorow.info/wp-content/uploads/2015/01/Jegorow_Rozwoj_Przedsiebiorczosci_Indywidualnej_Przy_Wsparciu_Funduszy_2017.pdf
DOI: 10.15611/pn.2017.475.06

author = "Dorota Jegorow",
title = "Rozwój przedsiębiorczości indywidualnej przy wsparciu funduszy europejskich",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2017",

Jegorow, D. (2017). Rozwój przedsiębiorczości indywidualnej przy wsparciu funduszy europejskich. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 475, 65-76.