Praca nauczyciela jako obszar budowania relacji interpersonalnych
[Teacher’s professional activity as an area of creation of interpersonal relationships]

Czasopismo: Szkoła – Zawód – Praca (ISSN: 2082-6087)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Wykonywanie zawodu nauczyciela wiąże się przede wszystkim z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji z innymi. Poprzez organizację i realizowanie procesu kształcenia nauczyciel wspiera rozwój uczniów współpracując z rodzicami, z innymi nauczycielami i dyrekcją. Celem artykułu jest przedstawienie środowiska pracy nauczyciela jako obszaru tworzenia relacji interpersonalnych oraz zwrócenie uwagi na znaczenie umiejętności kreowania właściwych zachowań w pracy, które stanowią podstawę optymalnej realizacji zadań zawodowych. Artykuł zawiera treści dotyczące kompetencji społecznych nauczyciela w odniesieniu do realizacji procesu kształcenia; relacji interpersonalnych w szkole, a także warunków tworzenia dobrych relacji.
Słowa kluczowe: nauczyciel, relacje interpersonalne, klimat szkoły
Dostęp WWW: http://www.ukw.edu.pl/zdj/ftp/1988/Zeszyt_nr_11.pdf

author = "Beata Jakimiuk",
title = "Praca nauczyciela jako obszar budowania relacji interpersonalnych",
journal = "Szkoła – Zawód – Praca",
year = "2016",

Jakimiuk, B. (2016). Praca nauczyciela jako obszar budowania relacji interpersonalnych. Szkoła – Zawód – Praca, 11, 116-128.