Social suport at work as a moderator of the relationship between job and life satisfaction

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Kraków
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Work-personal life. Between harmony and disintegration
Redaktorzy: Renata Tomaszewska-Lipiec
Strony od-do: 269-285
Streszczenie: Satysfakcja zawodowa jest podstawą zadowolenia i spełnienia w pracy, a także stanowi warunek ogólnego zadowolenia z życia. Relacje interpersonalne są istotnym źródłem wsparcia w trudnych sytuacjach zawodowych, które pojawiają się coraz częściej w związku z niepewnością zatrudnienia. Niewłaściwe relacje w miejscu pracy mogą znacząco obniżyć odczuwanie satysfakcji z pracy, a w konsekwencji poczucie jakości życia. Celem opracowania jest zwrócenie uwagi na znaczenie wsparcia społecznego w miejscu pracy jako czynnika moderującego relacje między satysfakcją zawodową i satysfakcją z życia. Artykuł prezentuje zagadnienia związane z uwarunkowaniami satysfakcji zawodowej i jakości życia oraz relacjami międzyludzkimi w miejscu pracy i ich związkiem z odczuwaniem zadowolenia z pracy i życia.
Słowa kluczowe: satysfakcja z pracy, satysfakcja z życia, wsparcie społeczne, relacje interpersonalne, równowaga praca-życieCytowanie w formacie Bibtex:
@article{1,
author = "Beata Jakimiuk",
title = "Social suport at work as a moderator of the relationship between job and life satisfaction",
journal = "",
year = "2015",
pages = "269-285"
}

Cytowanie w formacie APA:
Jakimiuk, B. (2015). Social suport at work as a moderator of the relationship between job and life satisfaction. , 269-285.