Wilken Engelbrecht

Rýmovaný žákovský úvod k Ovidiovým spisům v rukopisu Bern, BB 512
[The Goliardic rhymed accesus on Ovid's writings in Ms. Bern, BB 512]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Współautorzy: Jana Engelbrechtová
Miejsce: Brno
Rok wydania: 2006
Tytuł publikacji: Querite primum Regnum Dei. Sborník příspěvků k poctě Jany Nechutové
Redaktorzy: Helena Krmičková, Anna Pumprová, Dana Růžičková, Lubor Švanda
Streszczenie: Aksesus był w średniowieczu rozpowszechniona gatunka komentarzy, co była głównie standardowa typologia: życiu autora, krótki przegląd pracy, przydatności, tytuł i stosunek do filozofii. W XII i XIII wieku napisałi autorów serię narracyjnych instrukcje tekstowe, na przykład. Doctrinale i Grecismus. Accessus werset, natomiast rzadko występują: między 99 accessus znane na Heroides Owidjusza jest tylko jeden aksesus rymowany w rękopisu HS. Bern BB 512. Praca stanowi pierwszą pełny tekst wraz z tłumaczeniem Czeskiej.Tekst jest w odniesieniu do opisu dzieł Owidiusza Hugo Trimberga z rejestrów multorum auctorum z aksesus tzw. Bursarii po tej samej stronie rękopisu i wprowadzenia piór Arnulf Orlean.
Słowa kluczowe: accessus, łacina średniowieczna, Bern, Arnulf

author = "Wilken Engelbrecht and Jana Engelbrechtová",
title = "Rýmovaný žákovský úvod k Ovidiovým spisům v rukopisu Bern, BB 512",
journal = "",
year = "2006",

Engelbrecht, W. and Jana Engelbrechtová(2006). Rýmovaný žákovský úvod k Ovidiovým spisům v rukopisu Bern, BB 512. , 109-118.