Wilken Engelbrecht

Tři staletí svědectví němých svědků: staré tisky z Nizozemí ve VKOL
[Three hundred years testimony by voiceless witnesses: the old prints in the VKOL.]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Współautorzy: Zuzana Vaidová
Miejsce: Olomouc
Rok wydania: 2012
Tytuł publikacji: Bibliotheca Antiqua 2012. Sborník z 21. konference 7.-8. listopadu 2012 Olomouc
Redaktorzy: Rostislav Krušinský, Tereza Vintrová
Streszczenie: Artykuł prezentuje czesko-polsky projekt "Oude Drukken uit de Lage Landen 1500-1800 in de universiteitsbibliotheken van de Landen van de Boheemse kroon" (Stare druki z Holandii z lat 1500/1800 w bibliotekach uniwersyteckich w ziemiach czeskich). Zajmuje się ściśle z tzw. nederlandiky obecnie w zabytkowych zbiorech Biblioteki Badawczej w Ołomuńcu.
Słowa kluczowe: stare druki, nederlandika, VKOL, projekt pilotażowy, obecny projekt, Adam Skura, Praga, Ołomuniec, Wrocław

author = "Wilken Engelbrecht and Zuzana Vaidová",
title = "Tři staletí svědectví němých svědků: staré tisky z Nizozemí ve VKOL",
journal = "",
year = "2012",

Engelbrecht, W. and Zuzana Vaidová(2012). Tři staletí svědectví němých svědků: staré tisky z Nizozemí ve VKOL. , 169-176.