Wilken Engelbrecht

Dějiny nizozemské a vlámské literatury
[A History of Dutch and Flemish Literature]

Książka naukowa recenzowana

Współautorzy: Lianne Barnard, Lucie Smolka Fruhwirtová, Martina Vitáčková, Eva Brázdová Toufarová
Miejsce: Praha
Rok wydania: 2015
Redaktorzy: Dominik Melichar, Monika Chomiaková
Streszczenie: Niderlandzki język jest używany przez Holendrów i Flamandów, ponad 25 milionów osób. Jest trzeci najbardziej reprezentowany język germański. Prace pisemne w języku niderlandzkim zaczęły pojawiać się już w VIII wieku naszej ery i literatura niderlandzka należe do literatury, która są często tłumaczone na język czeski. Jak przegląd historii literatury niderlandzkiej i flamandzkiej od początku aż do dzisiaj, w tym sektorów, takich jak literatura dla dzieci i młodzieży oraz literatura niderlandzka napisana w byłych koloniach.
Słowa kluczowe: niderlandzki, literatura niderlandzka, literatura flamandzka, literatura dziecięca, literatura kolonialna, Wschódne Indie, Surinam, Antyle, recepcja

@book{1,
author = "Wilken Engelbrecht and Lianne Barnard and Lucie Smolka Fruhwirtová and Martina Vitáčková and Eva Brázdová Toufarová",
title = "Dějiny nizozemské a vlámské literatury",