Wilken Engelbrecht

Onder Magisters - geruzie in de marge
[Between masters - quarrels in the margin]

Czasopismo: Madoc: tijdschrift voor mediëvistiek (ISSN: 0922-369X)
Rok wydania: 2013
Streszczenie: System uniwersytecki, jak znamy ją dzisiaj, urodził się w drugiej połowie XII wieku. Poza Włochy, Francja była pierwszym krajem, w którym powstał uniwersytet. Filologia odegrała ważną rolę w naukach podstawowych, ale to była dla opinia tego okresu teologii podporządkowanej, ostateczny cel i marzenie to większość naukowców. Jak holenderski pisarz Willem F. Hermans opisuje w swojej powieści "Onder Professoren" (Medzi profesorami), a potem akademicy mają tendencję do przeszkadzania sobie nawzajem. Ten artykuł opisuje kłótnię między profesorami w Orleansu tle filologiczne komentarze do części Owidiusza.
Słowa kluczowe: Orleans, magistri, komentarze, Owidiusz, Arnulf, Hugo Primas, Mateusz z Vendome

author = "Wilken Engelbrecht",
title = "Onder Magisters - geruzie in de marge",
journal = "Madoc: tijdschrift voor mediëvistiek",
year = "2013",

Engelbrecht, W. (2013). Onder Magisters - geruzie in de marge. Madoc: tijdschrift voor mediëvistiek, 3, 130-141.