Wilken Engelbrecht

[Celebration of 75 years since the establishment of the Dutch lectureship at Palacký University ]

Artykuł popularnonaukowy w wydawnictwie zbiorowym

Współautorzy: Kateřina Křížová
Miejsce: Praha
Rok wydania: 2023
Tytuł publikacji: Jaarboek Ne-Be / Ročenka Ne-Be
Redaktorzy: Lenka Strnadová, Jana Pellarová
Tom: 2023
Streszczenie: Dwujęzyczny, niderlandzko-czeski artykuł omawia kongres, który odbył się 6 października 2022 r. z okazji 75-lecia niderlandystyki na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Kongres był poświęcony projektowi Socjalistyczny transnacjonalizm i transfer literatury niderlandzkiej do Europy Środkowej, 1945-1990. Uczczono również 60. urodziny Wilkena Engelbrechta, który w 1992 r. ponownie założył niderlandystykę w Ołomuńcu.
Słowa kluczowe: Uniwersytet Palackiego, Ołomuniec, niderlandystyka, rocznica, kongres
Dostęp WWW: https://www.ne-be.cz/rocenky/

author = "Wilken Engelbrecht and Kateřina Křížová",
title = "Viering van 75 jaar na de oprichting van het lectoraat Nederlands bij de Palacký-Universiteit / Oslavy 75 let od založení nizozemského lektorátu na Univerzitě Palackého",
journal = "",
year = "2023",

Engelbrecht, W. and Kateřina Křížová(2023). Viering van 75 jaar na de oprichting van het lectoraat Nederlands bij de Palacký-Universiteit / Oslavy 75 let od založení nizozemského lektorátu na Univerzitě Palackého. , 42-53.