Wilken Engelbrecht

[Aimé van Santen - Slavist, PhD student, diplomat, publicist and first lecturer in Olomouc]

Artykuł popularnonaukowy w wydawnictwie zbiorowym

Współautorzy: Lucy Topoľská, Niels Bokhove
Miejsce: Praha
Rok wydania: 2023
Tytuł publikacji: Jaarboek Ne-Be / Ročenka Ne-Be
Redaktorzy: Lenka Strnadová, Jana Pellearová
Tom: 2023
Streszczenie: Dwujęzyczny artykuł omawia rolę Aimé'a van Santena (1917-1988) w tworzeniu lektoratu języka niderlandzkiego na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Van Santen był wykładowcą w Ołomuńcu w latach 1947-1950, gdzie przyjął go pierwszy powojenny rektor prof. Josef Ludvík Fischer (1894-1973). Van Santen ożenił się tam z Ukrainką. Jego żona i córka wyjechały za nim do Niderlandów w 1951 roku.
Słowa kluczowe: Lektorat języka niderlandzkiego, Ołomuniec, Uniwersytet Palackiego, Aimé van Santen, Josef Ludvík Fischer
Dostęp WWW: https://www.ne-be.cz/rocenky/

author = "Wilken Engelbrecht and Lucy Topoľská and Niels Bokhove",
title = "Aimé van Santen - slawista, doktorant, dyplomata, publicysta i pierwszy wykładowca w Ołomuńcu",
journal = "",
year = "2023",

Engelbrecht, W. and Lucy Topoľská and Niels Bokhove(2023). Aimé van Santen - slawista, doktorant, dyplomata, publicysta i pierwszy wykładowca w Ołomuńcu. , 22-27.