Wilken Engelbrecht

Skrypt dydaktyczny

Współautorzy: Hubert van den Berg
Rok wydania: 2019
Streszczenie: Publikacja Stijlgids BA-en MA-scripties (Przewodnik po stylu dla pracy licencjackie i magisterskie) jest narzędziem dla czeskich i słowackich studentów niderlandystyki przy pisania prac dyplomowych. Stijlgids wskazuje jako praktyczny przewodnik, na co studenci powinni zwrócić uwagę w swoich końcowych projektach pracy licenciackiej i magisterskiej. Wśród omawianych zagadnień znajdują się takie tematy, jak styl językowy, sposób sformatowania pracy i poprawne cytowanie. Książka omawia typowe błędy w języku niderlandzkim popełniane przez czeskich studentów i inne typowe problemy często powtarzające się w tezach czeskich studentów. Wyjaśniono również najważniejsze różnice w stylu akademickim między czeskimi i holenderskimi nawykami akademickimi. Przykładowa bibliografia została dodana do przewodnika.
Słowa kluczowe: niderlandystyka, przewodnik, holenderski, czeski, styl, pracy licencjackie, pracy magisterskie
DOI: 10.5507/ff.19.24456225