Tomasz Bąk

[The Meaning of “to send” (Ἀποστελλω) the Disciple of Jesus in the Gospel of Mark. Part III: People Sent by Jesus and the Environment of the Sending]

Czasopismo: Resovia Sacra (ISSN: 1234-8880)
Rok wydania: 2022
Streszczenie: Artykuł stanowi kontynuację cyklu, poświęconego tematyce posłania uczniów przez Jezusa w Ewangelii według św. Marka. Aktualna część próbuje odpowie-dzieć na pytanie kto dokładnie jest posłany? oraz gdzie dokonuje się to posłanie? Posyłanymi są "ci, których Jezus chciał", "dwunastu", "apostołowie" oraz "uczniowie". Posłanie dokonuje się w kontekście góry, w bliskości Nazaretu, w okolicy Jerozolimy i w końcu w samej Jerozolimie.
Słowa kluczowe: Ewangelia św. Marka, uczniowie, misja, czasownik ἀποστέλλω
Dostęp WWW: https://ojs.academicon.pl/rs/article/view/6144/6656

author = "Tomasz Bąk",
title = "Il significato di “mandare” (Ἀποστελλω)il discepolo da parte di Gesú nel Vangelo di Marco. Parte III: Le persone mandate da Gesù e l’ambiente della missione",
journal = "Resovia Sacra",
year = "2022",

Bąk, T. (2022). Il significato di “mandare” (Ἀποστελλω)il discepolo da parte di Gesú nel Vangelo di Marco. Parte III: Le persone mandate da Gesù e l’ambiente della missione. Resovia Sacra, 5-34.