[Care for Children and youth by the Congregation of the Franciscan Sistersof the Family of Mary in Sambor as a realization of the religious charism (research outline)]

Czasopismo: Studia Polonijne (ISSN: 0137-5210)
Rok wydania: 2022
Streszczenie: Celem artykułu jest ukazanie troski o dzieci i młodzież, które są przedmiotem działalności Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Samborze. Wywód rozpoczyna ogólna charakterystyka Sambora i zgromadzenia. W dalszej kolejności zaprezentowano działalność wychowawczo-opiekuńczą Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Samborze w latach 1901-1946. Na koniec omówiono współczesne znaczenie zgromadzenia dla środowiska samborskiego. Studium opracowano na podstawie zachowanej prasy i dokumentów osobistych, wspomnień i listów pisanych po latach do sióstr.
Słowa kluczowe: dzieci i młodzież, wychowanie, ochronka, Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Sambor
Dostęp WWW: https://repozytorium.kul.pl/server/api/core/bitstreams/7b3a2501-07a3-4b82-90bf-12338305a2d1/content
DOI: 10.18290/sp2243.7

author = "Renata Pomarańska",
title = "Troska o dzieci i młodzież Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Samborze realizacją charyzmatu zakonnego (zarys problematyki badawczej) ",
journal = "Studia Polonijne",
year = "2022",

Pomarańska, R. (2022). Troska o dzieci i młodzież Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Samborze realizacją charyzmatu zakonnego (zarys problematyki badawczej) . Studia Polonijne, 183-206.