Samoobrona w polskim prawie karnym na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego
[Self-defense in the Polish penal law under the Jurisdiction of the Supreme Court]

Czasopismo: Studenckie Zeszyty Naukowe (ISSN: 1506-8285)
Współautorzy: Paweł Sławicki
Rok wydania: 2011
Streszczenie: Artykuł skupia się na przedstawieniu orzecznictwa polskiego Sądu Najwyższego. Autorzy ukazują jak polski Sąd Najwyższy ocenia różne zachowania ludzi, którzy znajdują się w niebezpiecznych sytuacjach. Prawo ludzkie musi dawać możliwość obrony swojego honoru, zdrowia i przede wszystkim życia. W przeważającej części artykułu, autorzy opisują wiele orzeczeń Sądu w celu pokazania kierunku prawidłowego zachowania się w takich sytuacjach. Co więcej, ukazania jest pozycja osoby, która narusza prawa innych osób w celu ochrony swojego zdrowia lub życia. Jest niezwyle istotne, żeby znać możliwe skutki takich sytuacji.

author = "Piotr Sławicki and Paweł Sławicki",
title = "Samoobrona w polskim prawie karnym na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego",
journal = "Studenckie Zeszyty Naukowe",
year = "2011",

Sławicki, P. and Paweł Sławicki(2011). Samoobrona w polskim prawie karnym na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego. Studenckie Zeszyty Naukowe, 21, 167-182.