Mirosław Kalinowski

Ks. Idzi Radziszewski w dziejach miasta Lublin
[Fr. Idzi Radziszewski in the life of the Lublin City]

Czasopismo: Studia Włocławskie (ISSN: 1506-5316)
Rok wydania: 2022
Streszczenie: Artykuł podejmuje przedstawienia osoby i dzieła ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego w dziejach miasta Lublin. W pierwszej części zwraca się uwagę na kontekst społeczno-historyczny i koncepcję uczelni lubelskiej oraz prace organizacyjne. W dalszej kolejności podjęte zostały zagadnienia związane z początkiem uczelni i pierwszą inauguracją roku akademickiego, jej tożsamością oraz zaangażowaniem ks. Radziszewskiego w szerszy kontekst życia społecznego miasta Lublin. Współczesne formy upamiętnienia Założyciela Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przedstawia ostatnia część artykułu.
Słowa kluczowe: Idzi Benedykt Radziszewski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, szkolnictwo wyższe, działalność naukowa, Lublin

author = "Mirosław Kalinowski",
title = "Ks. Idzi Radziszewski w dziejach miasta Lublin",
journal = "Studia Włocławskie",
year = "2022",

Kalinowski, M. (2022). Ks. Idzi Radziszewski w dziejach miasta Lublin. Studia Włocławskie, 63-81.