Marzena Rzeszót jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła. Z wyróżnieniem ukończyła dwuletnią “Szkołę Prawa Amerykańskiego” KUL, wspólny projekt KUL i Chicago Kent College of Law, zdobywając rekordową liczbę zaliczonych kursów oraz dwukrotnie uczestnicząc w krajowych rundach konkursu Phillip Jessup International Moot Court Competition.

 

Przez dwa lata jako Office Manager zajmowała się administracją “Szkoły Prawa Amerykańskiego”. Asystowała również przy dwu pierwszych edycjach Letniej Szkoły Praw Człowieka i Prawa Unii Europejskiej. Od roku akademickiego 2004/2005 pomaga prof. Delainowi Swensonowi w pracach Ośrodka Doskonalenia Umiejętności Prawniczych KUL (CFALS). Marzena Rzeszót odbyła zorganizowany przez CFALS oraz Fundację “Instytut na rzecz Państwa Prawa” pięciomiesięczny staż w kancelarii prawniczej Jennings&Sigmond w Filadelfii. Od 2006 r. pracuje w Fundacji „Instytut na rzecz Państwa Prawa” jako koordynator projektów związanych z edukacją publiczną (program Street Law) oraz organizowaniem szkoleń dla profesjonalistów.

 

Od roku akademickiego 2008/2009 zatrudniona jako asystent w Katedrze Prawa Amerykańskiego i Porównawczego KUL. Prowadzi zajęcia z prawa amerykańskiego oraz informatyki w administracji.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2008 11:07