Determinanty zaufania Polaków do Kościoła katolickiego
[Determinants of Poles’ trust to the Catholic Church]

Czasopismo: Drohiczyński Przegląd Naukowy. Wielokulturowe Studia Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego (ISSN: 2080-587X)
Rok wydania: 2014
Streszczenie: W artykule przeanalizowano badania opinii publicznej przeprowadzone przez CBOS (2010, 2012) na temat zaufania Polaków do Kościoła katolickiego. Wykazano przy tym różnicę między zaufaniem do instytucji Kościoła a ludzi Kościoła - duchownych. Wskazano na szereg uwarunkowań zaufania respondentów do Kościoła i wpływających na to zaufanie tendencji społecznych. Zaufanie Polaków do Kościoła zostało porównane z ich zaufaniem do innych instytucji publicznych.
Słowa kluczowe: Zaufanie do Kościoła katolickiego, zaufanie społeczne, determinanty zaufania, wskaźnik zaufania społecznego
Dostęp WWW: http://www.drohiczyntn.pl/index.php/drohiczynski-przeglad-naukowy

author = "Marek Wodawski",
title = "Determinanty zaufania Polaków do Kościoła katolickiego",
journal = "Drohiczyński Przegląd Naukowy. Wielokulturowe Studia Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego",
year = "2014",

Wodawski, M. (2014). Determinanty zaufania Polaków do Kościoła katolickiego. Drohiczyński Przegląd Naukowy. Wielokulturowe Studia Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego, 6, 229-237.