Marek Fiałkowski

Papieża Franciszka inspiracje dla duszpasterstwa młodzieży
[Pope Francis’s Inspirations for Pastoral Ministry of Youth]

Czasopismo: Polonia Sacra (ISSN: 1428-5673)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Duszpasterstwo młodzieży jest posługą zbawczą Kościoła wobec młodzieży szkolnej, pozaszkolnej, akademickiej i pracującej. Jak każde duszpasterstwo wymaga ono przystosowania do zmieniających się warunków społeczno-kulturowych. Poszukując odpowiedzi na pytanie o kształt duszpasterstwa młodzieży w obecnym czasie warto zwrócić uwagę na sugestie papieża Franciszka, który znajdziemy w adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium. Wspomniany dokument podkreśla konieczności cierpliwego i miłosiernego słuchania młodego człowieka oraz ofiarowania mu swojego czasu. Ponadto stawia postulat wypracowania i posługiwania się zrozumiałym językiem w pracy z młodzieżą oraz budowania środowiska chrześcijańskiego. Istotny jest także wysiłek na rzecz pogłębionej duchowości oraz odważne poszukiwania nowych dróg w duszpasterskiej pracy z młodymi ludźmi.
Słowa kluczowe: papież Franciszek, młodzież, duszpasterstwo, duszpasterstwo młodzieży, współczesne wyzwania dla duszpasterstwa młodzieży
Dostęp WWW: http://czasopisma.upjp2.edu.pl/poloniasacra/article/view/1928/1851
DOI: 10.15633/ps.1928

author = "Marek Fiałkowski",
title = "Papieża Franciszka inspiracje dla duszpasterstwa młodzieży",
journal = "Polonia Sacra",
year = "2016",

Fiałkowski, M. (2016). Papieża Franciszka inspiracje dla duszpasterstwa młodzieży. Polonia Sacra, 4, 87-99.