Praca socjalna pomocą w przeciwdziałaniu patologii uczniów z rodzin ubogich
[Social work as a help to act against pathology of poor students]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Chełm
Rok wydania: 2011
Tytuł publikacji: Współczesne strategie i wyzwania edukacyjne
Redaktorzy: Piotr Mazur, Dorota Sikora
Streszczenie: Osoby dotknięte ubóstwem – ograniczone barierą ekonomiczną – nie mogą w pełni sprostać normom uczestnictwa w życiu społecznym. Wiąże się to najczęściej z wykluczeniem czy też odrzuceniem społecznym oraz izolacją biedniejszej części społeczeństwa. Życie codzienne szkoły dostarcza wielu przykładów świadczących o stygmatyzacji, marginalizacji i wykluczeniu ubogich uczniów. Artykuł zawiera krótki zarys wybranych zagadnień związanych z tym problemem. Ponadto wskazuje sposoby walki z ubóstwem dzieci oraz podkreśla pilne zapotrzebowanie na swoistą politykę redystrybucji, która wspierałaby dzieci w sposób niestygmatyzujący.
Słowa kluczowe: dziecko, ubóstwo, pomoc socjalna, stygmatyzacja

author = "Małgorzata Łobacz",
title = "Praca socjalna pomocą w przeciwdziałaniu patologii uczniów z rodzin ubogich",
journal = "",
year = "2011",

Łobacz, M. (2011). Praca socjalna pomocą w przeciwdziałaniu patologii uczniów z rodzin ubogich. , 234-242.