[The manager's functions as the fundamental skills in business management]

Czasopismo: Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie (ISSN: 1734-9109)
Rok wydania: 2007
Streszczenie: Sprawny menedżer posiada szereg różnych kompetencji, by za ich pomocą skutecznie zarządzać organizacją oraz kierować różnymi przedsięwzięciami gospodarczymi. Największe jednak uznanie zdobywa wówczas, gdy dzięki nim posiada „władzę eksperta”. Za najbardziej podstawowe (fundamentalne) kompetencje autor artykułu uznaje: planowanie, organizowanie, kierowanie oraz kontrolowanie. W oparciu o nie buduje pewien model, który umożliwia „policzenie oraz narysowanie” kompetencji menedżera. Dzięki temu z powodzeniem może być on zastosowany w procedurze rekrutacyjnej oraz ocenie okresowej pracowników.
Słowa kluczowe: planowanie, organizowanie, kierowanie, kontrolowanie

author = "Krzysztof Bednarz",
title = "Funkcje menedżera jako fundamentalne kompetencje w zarządzaniu przedsięwzięciem gospodarczym",
journal = "Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie",
year = "2007",

Bednarz, K. (2007). Funkcje menedżera jako fundamentalne kompetencje w zarządzaniu przedsięwzięciem gospodarczym. Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie, 3, 107-118.