Diagnozowanie zarządzania kadrami a rozwój organizacji
[The diagnosis of the human resources management and the development of the organization]

Czasopismo: Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie (ISSN: 1734-9109)
Rok wydania: 2006
Streszczenie: W gospodarce rynkowej coraz więcej menedżerów i właścicieli firm zdaje sobie sprawę, że najważniejszym elementem każdej firmy są ludzie. Istnieją jednak kierownicy, którzy przywiązują małą wagę do zasobów ludzkich. Wierzą, że ich podwładni mogą być łatwo zastąpieni. Takie opinie są sprzeczne z ideą, że właściwa polityka kadrowa silnie determinuje rozwój organizacyjny firmy. Jakość polityki personalnej może być opisana przez diagnozę personelu i zwykle składa się z następujących elementów: planowania personelu, rekrutacji, szkoleń, oceny, wspierania i kontroli pełnej funkcji personalnej. Specjalne znaczenie przypisuje się zachęcaniu ludzi i to jest przedmiotem wstępnego badania empirycznego zaprezentowanego w artykule.
Słowa kluczowe: rozwój organizacji

author = "Krzysztof Bednarz",
title = "Diagnozowanie zarządzania kadrami a rozwój organizacji",
journal = "Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie",
year = "2006",

Bednarz, K. (2006). Diagnozowanie zarządzania kadrami a rozwój organizacji. Roczniki Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Łukowie, 2, 159-177.