Terminowość płatności w transakcjach między przedsiębiorstwami w Polsce
[Punctuality of payments in transactions between businesses in Poland]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Odraczanie terminów płatności jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w transakcjach między przedsiębiorstwami, wiążącym się z ryzykiem nieterminowej spłaty bądź w ogóle jej braku. Celem artykułu jest przeanalizowanie aktualnej sytuacji w zakresie terminowości rozliczeń między przedsiębiorstwami w Polsce. Badania oparto na danych pochodzących między innymi z Bisnode D&B Polska czy BIG InfoMonitor S.A. Przeprowadzona analiza wskazuje, że zjawisko opóźnionych płatności nie ma jednorodnego charakteru. Zachowania płatnicze przedsiębiorstw są różne w zależności od wielkości podmiotu i branży. Problem zatorów płatniczych jest różnie odczuwany w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, sektora oraz lokalizacji firmy.
Słowa kluczowe: termin płatności, opóźnione płatności, zachowania płatnicze
Dostęp WWW: http://www.dbc.wroc.pl/Content/33410/Zietek_Kwasniewska_Terminowosc_platnosci_w_transakcjach_miedzy_2016.pdf
DOI: 10.15611/pn.2016.436.30

author = "Katarzyna Ziętek-Kwaśniewska",
title = "Terminowość płatności w transakcjach między przedsiębiorstwami w Polsce",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2016",

Ziętek-Kwaśniewska, K. (2016). Terminowość płatności w transakcjach między przedsiębiorstwami w Polsce. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 436, 296-306.