Ewa Mackoś-Iwaszko

[Problems Related to the Presence of Wild Animals within Housing Estate Areas in Lublin]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Współautorzy: Magdalena Lubiarz, Marek Solski
Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Krajobrazy Lublina : osiedla miejskie
Redaktorzy: Ewa Trzaskowska, Paweł Adamiec
Streszczenie: Lublin jest miastem o specyficznej rzeźbie terenu co warunkuje także układ zabudowy i towarzyszących jej terenów zieleni. W niektórych częściach miastach pozostały sporej wielkości płaty roślinności, które mogą służyć za siedlisko wielu gatunkom zwierząt. Zwierzęta te stale przebywają bądź okresowo pojawiają się w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka np. na terenach osiedli mieszkaniowych ze względu na możliwość znalezienia lepszego schronienia czy też łatwiejszy dostęp do pokarmu. Ich obecność wywołuje określone pozytywne, ale niestety czasem także negatywne skutki. Tych ostatnich dotyczy niniejsza praca. Starano się wykazać jakie problemy związane z bytowaniem zwierząt na osiedlowych terenach zieleni są najpowszechniejsze w Lublinie.

author = "Ewa Mackoś-Iwaszko and Magdalena Lubiarz and Marek Solski",
title = "Problemy związane z występowaniem zwierząt w obrębie osiedli mieszkaniowych Lublina",
journal = "",
year = "2015",

Mackoś-Iwaszko, E. and Magdalena Lubiarz and Marek Solski(2015). Problemy związane z występowaniem zwierząt w obrębie osiedli mieszkaniowych Lublina. , 117-132.