Ewa Mackoś-Iwaszko

Mszyce na klonie pospolitym Acer platanoides L. w zieleni miejskiej Lublina
[Aphids /Hemiptera, Aphidoidea/ on maple Acer platanoides L. in the urban green areas of the city of Lublin]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Lublin
Rok wydania: 2008
Tytuł publikacji: Aphids and other hemipterous insects : monograph = Mszyce i inne pluskwiaki : monografia
Redaktorzy: Elżbieta Cichocka
Streszczenie: Badania prowadzono na klonie pospolitym (Acer platanoides) na terenie Lublina, w latach 2006-2007. Przeprowadzono wstępne obserwacje nad morfologią i bionomią mszyc z rodzaju Periphyllus. Oprócz gatunków wcześniej wykazanych z terenu Polski stwierdzono również gatunek z rodzaju Periphyllus, dotąd nie opisany. Zaobserwowano również występowanie na klonie pospolitym Eucalipterus tiliae, gatunku powszechnie uważanego za monofaga lipy.
Słowa kluczowe: klon pospolity, mszyce
Dostęp WWW: http://knse.student.kul.lublin.pl/files/323/06mackos.pdf

author = "Ewa Mackoś-Iwaszko",
title = "Mszyce na klonie pospolitym Acer platanoides L. w zieleni miejskiej Lublina",
journal = "",
year = "2008",

Mackoś-Iwaszko, E. (2008). Mszyce na klonie pospolitym Acer platanoides L. w zieleni miejskiej Lublina. , 73-81.