Culture of knowledge at contemporary universities

Czasopismo: Roczniki Nauk Społecznych (ISSN: 0137-4176)
Rok wydania: 2015
Tom: 6(42)
Streszczenie: W społeczeństwie opartym na wiedzy szczególnego znaczenia nabierają organizacje, których działania przyczyniają się do wzrostu jej zasobów, zarówno w wymiarze indywidualnym i organizacyjnym, jak i w perspektywie rozwoju poszczególnych krajów oraz globalnego społeczeństwa. Wśród tych organizacji poczesne miejsce znajdują uniwersytety, które niejako w swej misji mają rozpowszechnianie i tworzenie wiedzy poprzez nauczanie i prowadzenie badań naukowych. Niniejsze opracowanie ma na celu zidentyfikowanie takich wartości obecnych w kulturze współczesnych uniwersytetów, które wspomagają zarządzanie wiedzą w obrębie badanych organizacji, a także jej wymianę z otoczeniem.
Słowa kluczowe: kultura organizacyjna, zarządzanie wiedzą, model SECI, uniwersytet badawczy, uniwersytet przedsiębiorczy
Dostęp WWW: https://tnkul.pl/files/userfiles/files/RNS2014nr4_081-097_Marek.pdf

author = "Agnieszka Marek",
title = "Culture of knowledge at contemporary universities",
journal = "Roczniki Nauk Społecznych",
year = "2015",

Marek, A. (2015). Culture of knowledge at contemporary universities. Roczniki Nauk Społecznych, 4, 81-97.