[„This I command you, that you love one another” (Jn 15:17).The reciprocal love of the disciples of Jesus as the formation of the Church community according to the Fourth Gospel]

Czasopismo: Biblica et Patristica Thoruniensia (ISSN: 1689-5150)
Rok wydania: 2015
Streszczenie: W niniejszym artykule autor stara się odpowiedzieć na następujące pytania: Jaka jest funkcja i znaczenie przykazania miłości w czwartej Ewangelii? Jak ukazana jest relacja miłości pomiędzy Ojcem i Synem? W jaki sposób Jezus manifestuje swoją miłość wobec uczniów? W jaki sposób uczniowie poprzez realizację przykazania miłości stają się budowniczymi Domu, któremu na imię Kościół? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania zostanie przedstawione w czterech aspektach: 1. Miłość Ojca objawiona w Synu; 2. Miłość Jezusa wobec uczniów; 3. Przykazanie miłości w życiu uczniów; 4. Budowanie wspólnoty Kościoła w przestrzeni miłości.
Słowa kluczowe: Przykazanie miłości, wspólnota uczniów, Ewangelia Janowa
DOI: 10.12775/BPTh.2015.002

author = "Mirosław Wróbel",
title = "„To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15,17). Wzajemna miłości uczniów Jezusa jako budowanie wspólnoty Kościoła w świetle czwartej Ewangelii",
journal = "Biblica et Patristica Thoruniensia",
year = "2015",

Wróbel, M. (2015). „To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15,17). Wzajemna miłości uczniów Jezusa jako budowanie wspólnoty Kościoła w świetle czwartej Ewangelii. Biblica et Patristica Thoruniensia, 1, 21-30.