[Philosophia Perennis About Contemporary Human's Problems]

Czasopismo: Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym (ISSN: 0860-8024)
Rok wydania: 2020
Numer czasopisma: 1(129)
Streszczenie: Już po raz dwudziesty drugi, w dniu 5 grudnia 2019 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, odbyło się międzynarodowe sympozjum z cyklu „Zadania współczesnej metafizyki”. Tegoroczna konferencja, zorganizowana przez Katedrę Metafizyki KUL, Katedrę Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu, zatytułowana była: „Kim jest człowiek?”. Obrady podzielono na pięć sekcji tematycznych: (1) „Czy człowiek jest osobą?”, (2) Czy umysł jest maszyną?”, (3) „Czy wolność jest złudzeniem?”, (4) „Czy człowiek jest ciałem?”, (5) „Czy życie ludzkie ma cel?”. Po otwarciu sympozjum przez ks. Antoniego Dębińskiego, obecnego rektora KUL, uczestnicy wysłuchali multimedialnego nagrania wypowiedzi „O człowieku” zmarłego w roku 2008 o. Mieczysława A. Krąpca, byłego rektora KUL, dziekana Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej i długoletniego kierownika Katedry Metafizyki.
Słowa kluczowe: człowiek, filozfia wieczysta, antropologia filozoficzna
Dostęp WWW: http://www.ethos.lublin.pl/index.php?mod=products&pid=100729&mid=9&mref=342

author = "Zbigniew Pańpuch",
title = "Philosophia Perennis wobec współczesnych problemów człowieka - XXII Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki” pt. „Kim Jest Człowiek?''",
journal = "Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym",
year = "2020",
number = "1(129)",

Pańpuch, Z. (2020). Philosophia Perennis wobec współczesnych problemów człowieka - XXII Międzynarodowe Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki” pt. „Kim Jest Człowiek?". Ethos. Kwartalnik Instytutu Jana Pawła II KUL - Lublin i Fundacji Jana Pawła II - Rzym, 1(129), 479-483.