Artykuł naukowy w czasopiśmie recenzowany

Czasopismo: MATERIALS SCIENCE (ISSN: 1068-820X)
Współautorzy: Аndrii Masyuk, Тomasz Bialopiotrowicz, Levko Bilyi, Taras Humenets’ky
Rok wydania: 2018
Tom: 54
Numer czasopisma: 1
Streszczenie: Pokazano, że kompozyty oparte na polipropylenie, polikaproamidzie i wypełniaczu krzemianowym modyfikowanym alkoholem poliwinylowym mają wysoki stopień krystaliczności i obniżoną średnią wielkość krystalitów ze względu na zwiększoną kompatybilność technologiczną składników. Ustalono, że wypełniacz poprawia sprężyste odkształcenia i właściwości fizykochemiczne kompozytów, a w szczególności ich twardość powierzchniową, wytrzymałość na pękanie i moduł sprężystości. Ustalamy wpływ modyfikowanego wypełniacza krzemowego na czynniki strukturalne i liniowe współczynniki rozszerzalności cieplnej tworzonych kompozytów.
Słowa kluczowe: modyfikacja, kompozyt polimerowo-krzemianowy, synteza, alkohol poliwinylowy, polipropylen, morfologia, polikaproamid
Dostęp WWW: https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11003-018-0157-4
DOI: 10.1007/s11003-018-0157-4

author = "Volodymyr Levytskyi and Аndrii Masyuk and Тomasz Bialopiotrowicz and Levko Bilyi and Taras Humenets’ky",
title = "Morphology and properties of thermoplastic composites with modified silicate fillers",
journal = "MATERIALS SCIENCE",
year = "2018",
number = "1",

Levytskyi, V. and Аndrii Masyuk and Тomasz Bialopiotrowicz and Levko Bilyi and Taras Humenets’ky(2018). Morphology and properties of thermoplastic composites with modified silicate fillers. MATERIALS SCIENCE, 1, 48-54.