Biskup i profesor. Sylwetka i życie ks. biskupa Walentego Wójcika (1914-1990).
[Bishop Walenty Wójcik. The life and activity of fr. bishop Walenty Wójcik (1914-1990)]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Sandomierz
Rok wydania: 2021
Tytuł publikacji: Biskup Walenty Wójcik 1914-1990. Materiały z sesji naukowej w Sandomierzu dnia 22 listopada 2014 roku.
Redaktorzy: Waldemar Gałązka
Streszczenie: We wrześniu 2014 r. przypadła 100. rocznica urodzin biskupa Walentego Wójcika, biskupa pomocniczego diecezji sandomierskiej. Przez szereg lat pełnił on obowiązki o charakterze duszpasterskim oraz administracyjnym w swojej diecezji. Biskup Wójcik znacząco wpisał się w dzieje Kościoła powszechnego i polskiego w drugiej połowie dwudziestego wieku. Świadectwem tego są jego praca duszpasterska, posługa biskupia, administracja diecezją, praca naukowa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, prowadzenie wykładów w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, udział w obradach Soboru Watykańskiego II, udział w pracach nad rewizją prawa kościelnego, a także imponujący piśmienniczy dorobek naukowy. Niniejszy artykuł ma na celu prezentację życia oraz działalności biskupa Walentego Wójcika.
Słowa kluczowe: Biskup Walenty Wójcik, diecezja sandomierska, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Sobór Watykański II, komisja do spraw rewizji prawa kanonicznego

author = "Rafał Piekarski",
title = "Biskup i profesor. Sylwetka i życie ks. biskupa Walentego Wójcika (1914-1990).",
journal = "",
year = "2021",

Piekarski, R. (2021). Biskup i profesor. Sylwetka i życie ks. biskupa Walentego Wójcika (1914-1990). , 9-25.