Analityka biznesowa w zarządzaniu kadrami w przedsiębiorstwie
[Business analytics in human resources management in the enterprise]

Czasopismo: PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU (ISSN: 1899-3192)
Współautorzy: Piotr Muryjas
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Praktyka funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw przynosi coraz więcej dowodów na rosnące znaczenie podejścia analitycznego w zarządzaniu. W wielu firmach pojawiają się jednak dylematy dotyczące zasadności jego wdrożenia w obszarze personalnym. W artykule przedstawiono wyniki badań, których celem było zidentyfikowanie stopnia wykorzystania podejścia analitycznego w różnych obszarach zarządzania kadrami w przedsiębiorstwach z uwzględnieniem ich wielkości, mierzonej liczbą zatrudnionych osób. Badania przeprowadzono w 61 firmach, posługując się techniką kwestionariusza ankiety. Uzyskane rezultaty potwierdziły prawdziwość hipotezy o istnieniu zależności pomiędzy wykorzystaniem analityki w zarządzaniu kadrami a wielkością przedsiębiorstwa.
Słowa kluczowe: zarządzanie kadrami, analityka biznesowa, zarządzanie przez dane
Dostęp WWW: http://www.dbc.wroc.pl/dlibra/doccontent?id=34165
DOI: 10.15611/pn.2016.429.27

author = "Monika Wawer and Piotr Muryjas",
title = "Analityka biznesowa w zarządzaniu kadrami w przedsiębiorstwie",
journal = "PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU",
year = "2016",

Wawer, M. and Piotr Muryjas(2016). Analityka biznesowa w zarządzaniu kadrami w przedsiębiorstwie. PRACE NAUKOWE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU, 429, 307-316.