[ Fairy tales Isaac Bashevis Singer - inviting the student to meet with multiculturalism]

Artykuł naukowy w wydawnictwie zbiorowym recenzowany

Miejsce: Poznań
Rok wydania: 2015
Tytuł publikacji: Baśń we współczesnej kulturze. T. 2, Królestwo człowiecze : edukacja, psychoanaliza, arteterapia
Redaktorzy: Kornelia Ćwiklak
Streszczenie: Isaac Bashevis Singer jest najbardziej znanym w Polsce pisarzem literatury jidysz. Przedmiotem opisu są bajki, jakie stworzył dla dzieci. Ważna jest dla mnie perspektywa bajek jako nośników wiedzy o kulturze żydowskiej i wiedzy o przestrzeni polskiej. Utwory te są idealnym narzędziem dla nauczyciela w odniesieniu do edukacji międzykulturowej.
Słowa kluczowe: Isaac Bashevis Singera, bajka w tradycji żydowskiej, edukacja międzykulturowa

author = "Monika Szabłowska-Zaremba",
title = "Bajki Isaaca Bashevisa Singera – zaproszeniem ucznia do spotkania z wielokulturowością",
journal = "",
year = "2015",

Szabłowska-Zaremba, M. (2015). Bajki Isaaca Bashevisa Singera – zaproszeniem ucznia do spotkania z wielokulturowością. , 107-121.