[Fine arts at catholic Schools for Girls in the late nineteenth and early twentieth century]

Czasopismo: Język-Szkoła-Religia (ISSN: 2080-3400)
Rok wydania: 2017
Streszczenie: Celem niniejszej pracy było przedstawienie, w jaki sposób Marcelina Darowska (współzałożycielka niepokalanek) razem z zakonnicą Celiną Michałowską (córką słynnego malarza Piotra Michałowskiego) dbały o wychowanie plastyczne powierzonych im uczennic, a także o miejsce należne sztukom plastycznym w niepokalańskim zgromadzeniu. Praca przybliża działalność tych kobiet szczególnie za pośrednictwem niepublikowanej do tej pory korespondencji Celiny Michałowskiej z Marceliną Darowską.
Dostęp WWW: http://cwf.ug.edu.pl/ojs/index.php/JSR/article/view/669/531

author = "Monika Kulesza",
title = "Sztuki plastyczne w niepokalańskich zakładach wychowawczych na przłomie wieku XIX i XX",
journal = "Język-Szkoła-Religia",
year = "2017",

Kulesza, M. (2017). Sztuki plastyczne w niepokalańskich zakładach wychowawczych na przłomie wieku XIX i XX. Język-Szkoła-Religia, 4, 88-104.