Mirosław Sitarz

Zadania Kościoła i państwa w służbie człowiekowi. Wybrane zagadnienia
[The Tasks of the Church and the State in the Service of Man. Selected Issues]

Czasopismo: Biuletyn Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (ISSN: 1896-8406)
Rok wydania: 2018
Numer czasopisma: 15(1)
Streszczenie: Kościół to rzeczywistość Bosko-ludzka, do której należą wszyscy ochrzczeni. Kościół jest społecznością religijną, której głównym celem i najwyższym prawem jest zbawienie dusz, zgodnie z zasadą Salus animarum suprema semper lex esse debet. Państwo jest społecznością naturalną, którą tworzą ludzie dla zaspokojenia potrzeb doczesnych. Człowiek dla pełnego rozwoju potrzebuje tych dwóch społeczności.
Słowa kluczowe: państwo, Kościół, wzajemne relacje, Sobór Watykański II
Dostęp WWW: http://sawp.org.pl/images/art_pdf/art_Sitarz_Biuletyn_2018_1.pdf

author = "Mirosław Sitarz",
title = "Zadania Kościoła i państwa w służbie człowiekowi. Wybrane zagadnienia",
journal = "Biuletyn Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego",
year = "2018",
number = "15(1)",

Sitarz, M. (2018). Zadania Kościoła i państwa w służbie człowiekowi. Wybrane zagadnienia. Biuletyn Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 15(1), 143-156.